do góry
trwa ładowanie strony
Opolski Urząd Wojewódzki wczytywanie strony
Strona Archiwalna
Aktualna wersja strony dostępna jest na platformie gov.pl pod adresem: https://www.gov.pl/web/uw-opolski

Kampania "Narkotyki i dopalcze zabijają"WAZNA INFORMACJA:

Przedłuzono termin składania prac konkursowych do 6 czerwca 2019 r.

 

Tegoroczna kampania pt.: „Narkotyki i dopalcze zabijają” ma na celu zwiększenie świadomości młodych ludzi na temat niebezpieczeństw związanych z zażywaniem narkotyków i dopalczy, a także konsekwencji zarówno zdrowotnych, prawnych jak i społecznych uzależnienia.


Istotą kampanii oprócz szerokich przedsięwzięć związanych ze spotkaniami z dziećmi i młodzieżą jest również prowadzenie akcji promocyjno – informacyjnej w mediach lokalnych, za pośrednictwem mediów społecznościowych, a także przekazywanie informacji oraz linków do poszczególnych wydarzeń realizowanych podczas kampanii, która planowana jest do końca roku 2019.

 

KONKURS.

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji ogłasza konkurs, którego przedmiotem jest stworzenie MEMU internetowego i animacji w formacie GIF, dotyczących zapobiegania i przeciwdziałania uzależnieniu od narkotyków i dopalaczy.

Celem konkursu jest zwrócenie uwagi na problem dotyczący niebezpieczeństwa uzależnienia od narkotyków i dopalaczy. Temat konkursu na MEM internetowy i animację w formacie GIF brzmi „Narkotyki i dopalacze zabijają” i ma dotyczyć w szczególności uświadamiania młodych ludzi na temat niebezpieczeństwa używania narkotyków i dopalaczy.

Wszystkie informacje dostępne są pod linkiem:

https://razembezpieczniej.mswia.gov.pl/rb/kampania/4281,Konkurs.html

 

Jednym z elementów kampanii jest hasło: „ Szkoda Ciebie na takie patoklimaty” oraz spot filmowy o tematyce związanej z zapobieganiem i przeciwdziałaniem uzależnieniu od narkotyków i dopalaczy a jego celem jest upowszechnienie wśród dzieci i młodzieży treści dotyczących niebezpieczeństwa uzależnienia od substancji psychoaktywnych.

 
autor: Krawiec Ewa, ilość wyświetleń: 1421
data aktualizacji: 2019-05-10 12:02:57
Opolski Urząd Wojewódzki

ul. Piastowska 14
45-082 Opole
NIP: 754-11-16-953
REGON: 000514325


Oddział Paszportów

ul. Ozimska 19 II p.
45 - 056 Opole2023 Projekt i Wykonanie Kamil Dziechciński
Opolski Urząd Wojewódzki - Wszystkie Prawa Zastrzeżone