do góry
trwa ładowanie strony
Opolski Urząd Wojewódzki wczytywanie strony
Strona Archiwalna
Aktualna wersja strony dostępna jest na platformie gov.pl pod adresem: https://www.gov.pl/web/uw-opolski

Ruszył hostel przy Szpitalu Wojewódzkim w Opolu- To taka forma turystyki medycznej – żartowała Renata Ruman-Dzido, prezes Szpitala Wojewódzkiego w Opolu, gdzie otwarto nowo wyremontowany obiekt rehabilitacji, stacji dializ, opieki krótkoterminowej oraz hostel. W uroczystościach udział wzięła Violetta Porowska, wicewojewoda opolski.

To pierwszyw naszym województwie ośrodek opieki krótkoterminowej dla osób przewlekle chorych. Na otwarcie nowego budynku Szpitala Wojewódzkiego w Opolu mieszkańcy województwa czekali od dawna. Wcześniej w miejscu, w którym dziś stoi nowy segment placówki medycznej, dawniej mieścił się hotel pracowniczy. Dziś, poza hostelem, jest to nowoczesna stacji dializ.

Z usług medycznych skorzystać będą mogli pacjenci przewlekle chorzy, jednak nie wymagający hospitalizacji. – Świadczymy opiekę krótkoterminową, czyli do 30 dni – zauważa prezes Ruman-Dzido.

Violetta Porowska, wicewojewoda opolski podczas uroczystego otwarcia obiektu, zauważyła, że w ciągu ostatnich 10 miesięcy szpital otrzymał dwa ważne w dziedzinie medycyny wyróżnienia. - To tylko potwierdza, że doceniono Państwa starania ciągłego podnoszenia standardów opieki nad pacjentem. Jestem przekonana, że dzisiejsze uruchomienie nowo wyremontowanego obiektu, na który my – opolanie tak bardzo czekaliśmy, przełoży się na kolejny tytuł, kolejne wyróżnienie oraz na uznanie ze strony pacjentów. A to największa nagroda – mówiła podczas wystąpienia Violetta Porowska.

Ksiądz biskup Andrzej Czaja docenił inicjatywę utworzenia, jednego z niewielu w kraju, miejsca opieki krótkoterminowej. – Na co dzień często uciekamy od myśli dot. starości i śmierci. Zajmujemy się sprawami materialnymi, nie kształtujemy ducha. A przecież śmierć dosięgnie każdego z nas. Jestem pełen uznania dla pracy wszystkich opiekunów, lekarzy i pielęgniarzy. Leczycie nie tylko ciało, ale i dusze pacjentów – zauważył.

Szpital Wojewódzki w Opolu, poza niedawno zdobytą nagrodę „Qualitas” oraz tytułem „Bezpieczny Szpital 2015, otrzymał cztery Certyfikaty Zintegrowanego Systemu Zarządzania Jakością.


Galeria


  • Ruszył hostel przy Szpitalu Wojewódzkim w Opolu
  • Ruszył hostel przy Szpitalu Wojewódzkim w Opolu
  • Ruszył hostel przy Szpitalu Wojewódzkim w Opolu
  • Ruszył hostel przy Szpitalu Wojewódzkim w Opolu
  • Ruszył hostel przy Szpitalu Wojewódzkim w Opolu
  • Ruszył hostel przy Szpitalu Wojewódzkim w Opolu

autor: Kolemba Martyna, ilość wyświetleń: 3664
data aktualizacji: 2016-04-07 15:23:22
Opolski Urząd Wojewódzki

ul. Piastowska 14
45-082 Opole
NIP: 754-11-16-953
REGON: 000514325


Oddział Paszportów

ul. Ozimska 19 II p.
45 - 056 Opole2022 Projekt i Wykonanie Kamil Dziechciński
Opolski Urząd Wojewódzki - Wszystkie Prawa Zastrzeżone