do góry
trwa ładowanie strony
Opolski Urząd Wojewódzki wczytywanie strony
Strona Archiwalna
Aktualna wersja strony dostępna jest na platformie gov.pl pod adresem: https://www.gov.pl/web/uw-opolski

Społeczna Straż Rybacka wyróżniona!W Społecznej Straży Rybackiej na Opolszczyźnie zasiada ponad 100 osób. W regionie ich działalność jest mocno rozpoznawalna. 17 maja wojewoda opolski wręczył wyróżnienia opolskim komendantom Społecznej Straży Rybackiej.

 Obecnie niemal 150 osób zasiada w szeregach Społecznej Straży Rybackiej na Opolszczyźnie, która w Polsce rozpoczęła swoją działalność jeszcze w latach 30-tych XX wieku.

W 1999r. Polski Związek Wędkarski w Opolu, jako największy użytkownik rybacki na terenie naszego województwa inicjuje utworzenie SSR we wszystkich powiatach Opolszczyzny. Kilka miesięcy później strażników, którzy odpowiedzialni są m.in. za współpracę z Państwową Strażą Rybacką w zakresie kontroli przestrzegania przepisów ustawy o rybactwie śródlądowym oraz przepisów wydanych na jej podstawie, można zobaczyć już we wszystkich powiatach regionu.

Ponadto, trzy lata później tj. w 2002 r., w rozporządzeniu ministra rolnictwa i rozwoju wsi, został określony szczegółowy zakres i warunki współpracy Państwowej Straży Rybackiej ze społeczną. Od tego czasu nadzór merytoryczny nad działalnością SSR, w imieniu wojewodów, sprawuje komendant Wojewódzkiej Państwowej Straży Rybackiej.

- Współpraca polega na organizowaniu i przeprowadzaniu kontroli, udzielaniu wzajemnej pomocy, wymianie informacji oraz co najmniej raz w roku wspólnych szkoleniach i ćwiczeniach – wyjaśnia wojewoda opolski Adrian Czubak, który w minioną środę wręczył
11 komendantom SSR specjalne wyróżnienia. Dyplomami uznania zostali również uhonorowani komendanci z pięciu powiatowych komend policji.

 

 

 

 


Galeria


  • Społeczna Straż Rybacka wyróżniona
  • Społeczna Straż Rybacka wyróżniona
  • Społeczna Straż Rybacka wyróżniona
  • Społeczna Straż Rybacka wyróżniona
  • Społeczna Straż Rybacka wyróżniona
  • Społeczna Straż Rybacka wyróżniona

autor: Kolemba Martyna, ilość wyświetleń: 2159
data aktualizacji: 2017-05-18 09:05:51
Opolski Urząd Wojewódzki

ul. Piastowska 14
45-082 Opole
NIP: 754-11-16-953
REGON: 000514325


Oddział Paszportów

ul. Ozimska 19 II p.
45 - 056 Opole2024 Projekt i Wykonanie Kamil Dziechciński
Opolski Urząd Wojewódzki - Wszystkie Prawa Zastrzeżone