do góry
trwa ładowanie strony
Opolski Urząd Wojewódzki wczytywanie strony
Strona Archiwalna
Aktualna wersja strony dostępna jest na platformie gov.pl pod adresem: https://www.gov.pl/web/uw-opolski

Wojewoda wspiera powodzian. Głuchołazy otrzymały środki w zaledwie dobę11 tysięcy złotych trafiło na konto Gminy Głuchołazy, by wesprzeć 3 rodziny z miejscowości Biskupów, które ucierpiały w wyniku nawałnicy, jaka – w ubiegłym tygodniu  przeszła przez region. A już w najbliższy poniedziałek (14 września) 61 tysięcy złotych – ze środków Ministerstwa Finansów, trafi do poszkodowanych w wyniku nawałnicy mieszkańców Baborowa na remonty uszkodzonych budynków mieszkalnych.

9 września gmina Głuchołazy zwróciła się do wojewody opolskiego Adriana Czubaka z wnioskiem o przyznanie środków finansowych w kwocie 11 tysięcy złotych na wypłatę zasiłków celowych do 6 tysięcy złotych na doraźną pomoc dla 3 rodzin z Biskupowa, które ucierpiały w wyniku nawałnicy jaka przeszła przez Opolszczyznę 1 września br.

Wojewoda bezzwłocznie pozytywnie rozpatrzył wniosek i wystąpił do ministra finansów o przyznanie środków z rezerwy celowej MSWiA.

Do czasu przyznania wsparcia przez resort, w celu natychmiastowego zabezpieczenia i przekazania dotacji poszkodowanym mieszkańcom, wczoraj (10 września) wojewoda opolski przyznał gminie Głuchołazy wnioskowaną kwotę. Dziś środki te znalazły się już na koncie gminy.

Wsparcie otrzymają także mieszkańcy Gminy Baborowa. 1 września gmina Baborów zwróciła się do wojewody opolskiego z wnioskiem o przyznanie środków finansowych w kwocie 61 tysięcy złotych na wypłatę zasiłków celowych dla dwóch rodzin z Baborowa oraz dwóch z miejscowości Sułków, na remonty budynków mieszkalnych uszkodzonych 17 sierpnia br. w wyniku intensywnych opadów.

Wojewoda natychmiastowo pozytywnie rozpatrzył wniosek i – w dobę po otrzymaniu wniosku od gminy, zwrócił się do ministra finansów o przyznanie środków z rezerwy celowej. 10 września minister finansów wydał decyzję, przyznając gminie Baborów pełne wsparcie finansowe. Te trafią na konto gminy już w najbliższy poniedziałek, czyt. 14 września.


Galeria


  • Wojewoda wspiera powodzian Głuchołazy otrzymały środki w zaledwie dobę

autor: Kolemba Martyna, ilość wyświetleń: 1544
data aktualizacji: 2020-09-11 19:57:10
Opolski Urząd Wojewódzki

ul. Piastowska 14
45-082 Opole
NIP: 754-11-16-953
REGON: 000514325


Oddział Paszportów

ul. Ozimska 19 II p.
45 - 056 Opole2024 Projekt i Wykonanie Kamil Dziechciński
Opolski Urząd Wojewódzki - Wszystkie Prawa Zastrzeżone