do góry
trwa ładowanie strony
Opolski Urząd Wojewódzki wczytywanie strony
Strona Archiwalna
Aktualna wersja strony dostępna jest na platformie gov.pl pod adresem: https://www.gov.pl/web/uw-opolski

Dzień Flagi RPUroczystym wciągnięciem flagi na maszt w asyście wojska pod Opolskim Urzędem Wojewódzkim 2 maja rozpoczęto obchody Dnia Flagi.

- Biel i czerwień została utrwalona przez historię. Jan Długosz, co podkreślane jest pamiętając o historycznym znaczeniu tych barw, pisał już przedstawiając bitwę pod Grunwaldem. Pokazywał, że biały orzeł był na czerwonym tle. Później wielcy historycy podkreślali kolejne znaczenia właśnie tych barw. Bieli jako czystości i czerwieni jako odwagi – mówiła podczas uroczystości minister edukacji narodowej Anna Zalewska.
 

Wojewoda opolski Adrian Czubak zauważył, iż zauważalna jest tendencja coraz to silniejszego przywiązania młodzieży do barw narodowych. - Właśnie tym symbolicznym akcentem, tymi barwami pokazujemy naszą tożsamość narodową, nasze przywiązanie narodowe. To, co jest moim największym marzeniem, to aby ta tradycja, szacunek i oddaniem tym barwom i wszystkim symbolom narodowym, trwało przez wiele, wiele pokoleń – mówił.

W uroczystościach, których dalsza część odbyła się w Moszczance, udział wziął także m.in. Sławomir Kłosowski, poseł do Parlamentu Europejskiego, przedstawiciele zarządu województwa opolskiego oraz kombatanci.

 


Galeria


  • Dzień Flagi RP
  • Dzień Flagi RP
  • Dzień Flagi RP
  • Dzień Flagi RP
  • Dzień Flagi RP

autor: Kolemba Martyna, ilość wyświetleń: 995
data aktualizacji: 2019-05-07 15:57:45
Opolski Urząd Wojewódzki

ul. Piastowska 14
45-082 Opole
NIP: 754-11-16-953
REGON: 000514325


Oddział Paszportów

ul. Ozimska 19 II p.
45 - 056 Opole2023 Projekt i Wykonanie Kamil Dziechciński
Opolski Urząd Wojewódzki - Wszystkie Prawa Zastrzeżone