do góry
trwa ładowanie strony
Opolski Urząd Wojewódzki wczytywanie strony
Strona Archiwalna
Aktualna wersja strony dostępna jest na platformie gov.pl pod adresem: https://www.gov.pl/web/uw-opolski

IV posiedzenie Rady Dialogu z Młodym Pokoleniem22 lipca 2020 roku odbyło się czwarte posiedzenie plenarne Rady Dialogu z Młodym Pokoleniem. Było to pierwsze posiedzenie w formie wideokonferencji.

W pierwszej części posiedzenia dyskusja dotyczyła koncepcji powołania nowego organu – Rady Dialogu Obywatelskiego, który ma zastąpić Radę Działalności Pożytku Publicznego, a także nowej edycji programu „Fundusz Inicjatyw Obywatelskich”. Obie koncepcje przedstawił i opisał Dyrektor Narodowego Instytutu Wolności Centrum Społeczeństwa Obywatelskiego i Sekretarz Komitetu do spraw Pożytku Publicznego Wojciech Kaczmarczyk. W swoim wystąpieniu podkreślił, że obie kwestie będą podlegały jeszcze oficjalnemu opiniowaniu przez różne organy i gremia w tym Radę Dialogu z Młodym Pokoleniem.

W drugiej części posiedzenia członkowie Rady omawiali kwestię ustalenia regulaminu udzielania patronatu przez Radę Dialogu z Młodym Pokoleniem, a także podsumowany został Konkurs na Młodzieżowego Delegata RP na 75. Sesję Zgromadzenia Ogólnego ONZ. Na posiedzeniu omawiano także kwestię gwarancji zawodowych dla młodzieży w dobie koronawirusa, a także kwestię nowelizacji ustaw o samorządzie terytorialnym w kierunku wzmocnienia młodzieżowych rad przy jednostkach samorządu terytorialnego. Obrady prowadzili Współprzewodniczący Rady: Piotr Mazurek i Piotr Wasilewski.   

 

źródło: pozytek.gov.pl
autor: Kolemba Martyna, ilość wyświetleń: 438
data aktualizacji: 2020-07-31 14:29:23
Opolski Urząd Wojewódzki

ul. Piastowska 14
45-082 Opole
NIP: 754-11-16-953
REGON: 000514325


Oddział Paszportów

ul. Ozimska 19 II p.
45 - 056 Opole2023 Projekt i Wykonanie Kamil Dziechciński
Opolski Urząd Wojewódzki - Wszystkie Prawa Zastrzeżone