do góry
trwa ładowanie strony
Opolski Urząd Wojewódzki wczytywanie strony
Strona Archiwalna
Aktualna wersja strony dostępna jest na platformie gov.pl pod adresem: https://www.gov.pl/web/uw-opolski

Każda gmina może otrzymać środki na szkolenia informatyczne dla mieszkańców!Każda gmina może otrzymać środki na szkolenia informatyczne dla mieszkańców!

 

Do 20 lipca br. wszystkie gminy z województwa opolskiego mogą otrzymać środki na przeprowadzenie darmowych szkoleń informatycznych dla mieszkańców. Projekt jest całkowicie finansowany ze środków funduszy europejskich przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa (CPPC) i nie wymaga wkładu własnego ze strony samorządów. Warunkiem udziału jest przygotowanie projektu szkoleń do 150 tys. złotych i złożenie wniosku przez stronę internetową www.jawinternecie.edu.pl, prowadzoną przez Fundację Legalna Kultura, jednego z operatorów w tym regionie.

 

- To niezwykle ważne, aby lokalne społeczności mogły korzystać w pełni z dobrodziejstw internetu – mówi minister cyfryzacji, Marek Zagórski - Projekt „Ja w internecie” umożliwia poznanie i oswojenie nowoczesnych technologii. Uczestnicy szkoleń otrzymają narzędzia, które nauczą ich m.in. poszukiwania informacji w sieci, komunikacji online, obsługi oprogramowania, czy korzystania z e-usług.

 

Szkolenia przekażą też wiedzę w wielu obszarach tematycznych, np. Rodzic w internecie, Mój biznes w sieci, Moje finanse i transakcje w sieci, Działanie w sieciach społecznościowych, Tworzę własną stronę internetową (blog), Rolnik w sieci, Kultura w sieci.

 

- Czasu na zgłoszenie jest coraz mniej, ale naprawdę warto. Gminy mogą dać swoim mieszkańcom wspaniały prezent: darmowe szkolenia, blisko miejsca zamieszkania, umiejętności użyteczne w życiu codziennym oraz sprzęt, który po projekcie będzie mógł zasilić infrastrukturę szkół - podkreśla Wojciech Szajnar, zastępca dyrektora Centrum Projektów Polska Cyfrowa.

 

Otrzymanie grantu nie wymaga wkładu własnego i można z niego pokryć wszystkie koszty realizacji szkoleń, w tym zakup brakującego sprzętu komputerowego.

 

- Zapraszam samorządowców do kontaktu z nami - mówi Kinga Jakubowska, prezes Fundacji Legalna Kultura. - Pomożemy w złożeniu wniosku i promocji szkoleń. Dla mieszkańców to wielka szansa na rozwój, poprawienie jakości życia i ich bezpieczeństwa w globalnej rzeczywistości.

 

Samorządy z województwa opolskiego które nie zdążą z wypełnieniem wniosku do 20 lipca, będą mogły wziąć udział w naborze organizowanym przez innego operatora w tym regionie- Instytut Pracy i Edukacji, który planuje uruchomić nabór pod koniec wakacji.

 

Więcej informacji o trwających naborach: https://cppc.gov.pl/konkursy-grantowe-3-1/


Galeria


  • Każda gmina może otrzymać środki na szkolenia informatyczne dla mieszkańców

autor: Pierzga Radosław, ilość wyświetleń: 1322
data aktualizacji: 2018-07-02 09:09:05
Opolski Urząd Wojewódzki

ul. Piastowska 14
45-082 Opole
NIP: 754-11-16-953
REGON: 000514325


Oddział Paszportów

ul. Ozimska 19 II p.
45 - 056 Opole2023 Projekt i Wykonanie Kamil Dziechciński
Opolski Urząd Wojewódzki - Wszystkie Prawa Zastrzeżone