do góry
trwa ładowanie strony
Opolski Urząd Wojewódzki wczytywanie strony
Strona Archiwalna
Aktualna wersja strony dostępna jest na platformie gov.pl pod adresem: https://www.gov.pl/web/uw-opolski

Komunikat Wojewody Opolskiego ws. nieprawdziwych informacji podanych przez Tygodnik Ziemi Opolskiej Komunikat Wojewody Opolskiego ws. nieprawdziwych informacji podanych przez redakcję Tygodnika Ziemi Opolskiej ws. rzekomego niewłaściwego zachowania osób przebywajacych na kwarantannie w ośrodku w Suchym Borze. 

Szanowni Państwo,

mając na uwadze wczorajsze doniesienia Tygodnika Ziemi Opolskiej - o rzekomym niewłaściwym zachowaniu osób przebywających w kwarantannie w jednym z ośrodków w Suchym Borze, informuję, iż podjąłem natychmiastową interwencję, w celu wyjaśnienia przytoczonych przez ww. redakcję tez.

Z informacji, jakie uzyskałem od właściciela obiektu służącego za miejsce kwarantanny, wynika, że żadna z sytuacji przytoczonych  w artykule prasowym, nie miała miejsca. Co więcej właściciel ośrodka mieszka w obiekcie na stałe, tym samym obiekt nie jest pozbawiony nadzoru.

Nieprawdą są również pogłoski o wychodzeniu na zakupy osób poddanych kwarantannie.

Osoby te nie opuszczają pokoi, w których są zakwaterowane. Każda z osób przebywających w ww. izolacji, zapoznała się i podpisała regulaminem pobytu w ośrodku.

Ewentualne prośby o dostarczenie niezbędnych produktów spożywczych lub lekarstw są spełniane przez pracowników ośrodka lub pracowników Urzędu Gminy w Chrząstowicach.

Z informacji uzyskanych od osób przebywających w ośrodku wynika, iż organizacja ognisk i biwakowanie faktycznie miała miejsce, jednakże uczestnikami tego typu wydarzenia były osoby postronne, nie będące w kwarantannie, zaś samo zgromadzenie nie miało miejsca na terenie ośrodka w Suchym Borze.

Ponadto, pragnę podkreślić, iż zwróciłem się do Policji z wnioskiem o podjęcie natychmiastowej  interwencji w ww. sprawie. Z informacji uzyskanych z Komendy Miejskiej Policji wynika, że dotąd do miejscowej komendy nie wpłynęła żadna skarga na rzekome nieprawidłowości w funkcjonowaniu obiektu, służącemu kwarantannie ani informacja o łamaniu zasad kwarantanny.

W tym miejscu apeluję o niepowielanie nieprawdziwych informacji. Podkreślam, że redakcja Tygodnika Ziemi Opolskiej, nie zwróciła się ani do mnie, ani do rzecznika Wojewody Opolskiego, celem weryfikacji wiadomości.

Bardzo dziękuję właścicielowi obiektu za to, iż podjął się tak trudnemu zadaniu, jakim jest prowadzenie ośrodka w czasach epidemii. Dziękuję również Gminie Chrząstowice za sprawną pomoc w opiece nad osobami przebywającymi w ww. ośrodku.

 

Adrian Czubak

Wojewoda Opolski

 

 


Galeria


  • Komunikat Wojewody Opolskiego ws nieprawdziwych informacji podanych przez Tygodnik Ziemi Opolskiej 

autor: Kolemba Martyna, ilość wyświetleń: 1564
data aktualizacji: 2020-04-11 17:26:41
Opolski Urząd Wojewódzki

ul. Piastowska 14
45-082 Opole
NIP: 754-11-16-953
REGON: 000514325


Oddział Paszportów

ul. Ozimska 19 II p.
45 - 056 Opole2023 Projekt i Wykonanie Kamil Dziechciński
Opolski Urząd Wojewódzki - Wszystkie Prawa Zastrzeżone