do góry
trwa ładowanie strony
Opolski Urząd Wojewódzki wczytywanie strony
Strona Archiwalna
Aktualna wersja strony dostępna jest na platformie gov.pl pod adresem: https://www.gov.pl/web/uw-opolski

Nowy most w Krapkowicach - kolejny etap realizacjiW Krapkowicach odbyła się konferencja prasowa podczas, której Waldemar Buda, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju przekazał samorządowcom gminy Krapkowice i Gogolin opinię dla zadania polegającego na opracowaniu dokumentacji niezbędnej do realizacji inwestycji pn. Budowa mostu południowego na rzece Odrze w Krapkowicach i Gogolinie wraz z drogami dojazdowymi w ramach programu Mosty dla Regionów. W wydarzeniu uczestniczyła także Violetta Porowska, wicewojewoda opolski, która podkreśliła niezwykle wysoką wagę realizowanego zadania w kontekście rozwoju infrastrukturalnego Opolszczyzny oraz podniesienia poziomu życia mieszkańców. – Nie było by to możliwe bez wsparcia rządu Prawa i Sprawiedliwości” – podkreślała.

Nowa przeprawa w Krapkowicach jest to jedna z kluczowych inwestycji infrastrukturalnych, o które od początku kadencji zabiegali wojewoda opolski i wicewojewoda opolski.

Głównym celem rządowego programu Mosty dla regionów jest uzupełnienie lokalnej infrastruktury drogowej o brakujące przeprawy mostowe. W programie Mosty dla regionów przeprawy mogą powstawać w ciągach dróg zarządzanych przez samorządy, tj. na drogach gminnych, powiatowych czy wojewódzkich.

Program potrwa do 2025 roku. Na jego realizację rząd przeznaczył około 2,3 miliarda złotych.

Samorządy, które zdecydują się na budowę mostów, mogą liczyć na wsparcie z Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju oraz Ministerstwa Infrastruktury. Dofinansowanie wyniesie do 80% wartości inwestycji.

Program Mosty dla Regionów obejmuje możliwość przygotowania niezbędnej dokumentacji lub realizacji przepraw mostowych przez wszystkie rzeki (poza odcinkami rzek stanowiącymi granicę RP) w ciągu dróg gminnych, powiatowych i wojewódzkich będących w zarządzie jednostek samorządu terytorialnego na obszarze całej Polski.

Gmina Krapkowice w partnerstwie z Gmina Gogolin złożyły wniosek na dofinansowania zadania inwestycyjnego dot. budowy mostu południowego na rzece Odrze w Krapkowicach i Gogolinie wraz z drogami dojazdowymi.

 

Budowa nowego mostu na Odrze zacznie poprawi jakość życia mieszkańców Gminy Krapkowice oraz kilku gmin ościennych, jak również stworzy dobre warunki do wzrostu zatrudnienia i rozwoju regionu.

Jest to jedno z ważniejszych rozwiązań komunikacyjnych nie tylko dla Krapkowic i Gogolina, ale całego województwa. Most będzie miał 80m długości, powstanie także estakada o dł. 250 m oraz niezbędne drogi dojazdowe łączące przeprawę z drogą krajową i wojewódzką.

 

W ramach inwestycji planuje się budowę mostu o długości 80 m, drogi o długości 2,6 km, estakady o długości 250 m oraz 2 rond na drodze krajowej 45 oraz drodze wojewódzkiej 423.


Galeria


  • Nowy most w Krapkowicach - kolejny etap realizacji
  • Nowy most w Krapkowicach - kolejny etap realizacji
  • Nowy most w Krapkowicach - kolejny etap realizacji
  • Nowy most w Krapkowicach - kolejny etap realizacji
  • Nowy most w Krapkowicach - kolejny etap realizacji

autor: Pierzga Radosław, ilość wyświetleń: 1443
data aktualizacji: 2019-09-13 13:35:26
Opolski Urząd Wojewódzki

ul. Piastowska 14
45-082 Opole
NIP: 754-11-16-953
REGON: 000514325


Oddział Paszportów

ul. Ozimska 19 II p.
45 - 056 Opole2023 Projekt i Wykonanie Kamil Dziechciński
Opolski Urząd Wojewódzki - Wszystkie Prawa Zastrzeżone