do góry
trwa ładowanie strony
Opolski Urząd Wojewódzki wczytywanie strony
Strona Archiwalna
Aktualna wersja strony dostępna jest na platformie gov.pl pod adresem: https://www.gov.pl/web/uw-opolski

Opole: Wojewódzkie i miejskie obchody święta policjiGłówne uroczystości związane ze Świętem Policji na Opolszczyźnie odbyły się w tym roku w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Opolu. Ze względu na sytuację epidemiologiczną, były skromniejsze niż za zwyczaj. Zasłużeni policjanci otrzymali odznaczenia "Za Długoletnią Służbę" oraz "Zasłużony Policjant", wręczone zostały również akty mianowania na wyższe stopnie. W tym roku minęła 30 rocznica wejścia w życie Ustawy o Policji oraz 95. rocznica powołania Policji Kobiecej.

30 lipca 2020 r. odbyły się uroczystości związane z obchodami Święta Policji na Opolszczyźnie. Ze względu na sytuację epidemiologiczną, skromniejsze niż na ogół. Uroczysta zbiórka odbyła się w sali imienia insp. Witolda Ludwikowskiego w KWP w Opolu. Gospodarzem uroczystości był Komendant Wojewódzki Policji w Opolu nadinsp. Jarosław Kaleta oraz Komendant Miejski Policji w Opolu mł. insp. Rafał Drozdowski. W obchodach uczestniczył również Wojewoda Opolski Adrian Czubak.

Komendant Wojewódzki Policji w Opolu nadinsp. Jarosław Kaleta odczytał listy skierowane na jego ręce do policjantów od Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Mariusza Kamińskiego, poseł na sejm RP Pani Violetty Porowskiej oraz Komendanta Głównego Policji gen. insp. Jarosława Szymczyka. Pan komendant podziękował również wszystkim policjantom garnizonu opolskiego za pełną oddania służbę. Podkreślił, że zwłaszcza w czasie pandemii, zaangażowanie funkcjonariuszy wszystkich pionów zasługuje na najwyższe uznanie.

W tym roku, w całym garnizonie opolskim, odznaczonych i wyróżnionych zostało 108 osób, a 626 funkcjonariuszy mianowanych zostało na wyższe stopnie służbowe. Podczas uroczystości 15 policjantów otrzymało odznakę "Zasłużony Policjant", 4 funkcjonariuszy medal "Za Długoletnią Służbę", 3 kolejni odebrali akty mianowania na kolejne stopnie.

Wśród wyróżnionych, złotą odznakę "Zasłużony Policjant" otrzymał między innymi I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu insp. Adam Tychowicz. Brązowy Krzyż Zasługi odebrał Przewodniczący NSZZ Policjantów w Opolu - asp. sztab. Benedykt Nowak. List gratulacyjny oraz nagrodę Komendanta Głównego Policji otrzymała Pani Katarzyna Bratkowska - Główny Księgowy KWP w Opolu.

Tegoroczne obchody Święta Policji również wiążą się z rocznicami. W tym roku minęło 30 lat od wejścia w życie Ustawy o Policji, obchodzimy też 95. rocznicę powołania Policji Kobiecej. Rocznice powstania obchodzą również szkoły policyjne, związki zawodowe oraz Policja wodna.

Źródło info. oraz foto. KWP Opole


Galeria


  • Opole Wojewódzkie i miejskie obchody święta policji
  • Opole Wojewódzkie i miejskie obchody święta policji
  • Opole Wojewódzkie i miejskie obchody święta policji

autor: Kolemba Martyna, ilość wyświetleń: 2316
data aktualizacji: 2020-07-31 14:54:03
Opolski Urząd Wojewódzki

ul. Piastowska 14
45-082 Opole
NIP: 754-11-16-953
REGON: 000514325


Oddział Paszportów

ul. Ozimska 19 II p.
45 - 056 Opole2023 Projekt i Wykonanie Kamil Dziechciński
Opolski Urząd Wojewódzki - Wszystkie Prawa Zastrzeżone