do góry
trwa ładowanie strony
Opolski Urząd Wojewódzki wczytywanie strony
Strona Archiwalna
Aktualna wersja strony dostępna jest na platformie gov.pl pod adresem: https://www.gov.pl/web/uw-opolski

Opolski Szlak Powstań Śląskich – zapraszamy na wystawęNa 24 planszach zobaczymy 22 miejsca na Opolszczyźnie związane z historią z lat 1919-1921 i walk o przyłączenie Śląska do Polski.

Opolski Szlak Powstań Śląskich to wystawa, którą od wczoraj do najbliższego piątku, tj. 22 grudnia będzie można oglądać w holu głównym Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego. Organizatorem wystawy jest Stowarzyszenie Biało-Czerwone Opole oraz Stowarzyszenie Sympatyków Odry Opole „Jedna Odra”. Realizacja nie byłaby jednak możliwa, gdyby nie dofinansowanie Ministerstwa Obrony Narodowej. - Chcieliśmy zakończyć rok obchodzenia Powstań Śląskich mocnym akcentem, ale myśleliśmy, żeby zrobić to w trochę inny sposób. Połączyć dwa aspekty, historyczny z turystycznym. Wystawa poza czystą wiedzą merytoryczną dostarcza także szlaku turystycznego, który można samodzielnie przejść, przejechać rowerem, samochodem i te wszystkie miejsca zobaczyć - mówi Grzegorz Flerianowicz, prezes Stowarzyszenia "Biało-czerwone Opole".

Prace nad zgromadzeniem materiału trwały ponad 2 miesiące. Organizatorzy planują aby wystawa trafiła do opolskich szkół. 

 

 


Galeria


  • Opolski Szlak Powstań Śląskich – zapraszamy na wystawę
  • Opolski Szlak Powstań Śląskich – zapraszamy na wystawę
  • Opolski Szlak Powstań Śląskich – zapraszamy na wystawę

autor: Kolemba Martyna, ilość wyświetleń: 1078
data aktualizacji: 2019-12-18 11:32:20
Opolski Urząd Wojewódzki

ul. Piastowska 14
45-082 Opole
NIP: 754-11-16-953
REGON: 000514325


Oddział Paszportów

ul. Ozimska 19 II p.
45 - 056 Opole2023 Projekt i Wykonanie Kamil Dziechciński
Opolski Urząd Wojewódzki - Wszystkie Prawa Zastrzeżone