do góry
trwa ładowanie strony
Opolski Urząd Wojewódzki wczytywanie strony
Strona Archiwalna
Aktualna wersja strony dostępna jest na platformie gov.pl pod adresem: https://www.gov.pl/web/uw-opolski

Pierwszy potwierdzony przypadek zarażenia koronawirusem na Opolszczyźnie-10 osób jest hospitalizowanych ze względu na podejrzenie patogenu z Chin, a 30 kolejnych objęto kwarantanną domową. Z kolei 310 osób w województwie opolskim znajduje się pod nadzorem sanitarno-epidemiologicznym – informował dziś na porannej konferencji prasowej wojewoda opolski Adrian Czubak.
 

Wczoraj (11 marca) Ministerstwo Zdrowia, wojewoda opolski oraz Wojewódzka Stacja Sanitarno Epidemiologiczna w Opolu, potwierdziły pierwszy potwierdzony przypadek zarażenia koronawirusem na Opolszczyźnie.

 

Podczas konferencji wojewoda zaapelował o rozwagę mieszkańców regionu.

- Każdy z nas powinien rozpocząć swoją walkę z tą chorobą. Najważniejsza jest higiena. Poza tym trzeba przemyśleć, dokąd idę i z kim rozmawiam. Unikajmy również spotkań w większych grupach. Do wszystkich jest też ogromny apel odnośnie osób starszych. Starajmy się opiekować seniorami, nie zapominajmy o nikim - o najbliższych ani sąsiadach. Być może trzeba im pomóc albo nawet wyręczyć te osoby.

Wojewoda zaznaczył także, że warto zweryfikować plany związane z podróżą do innych zakątków kraju oraz świata, szczególnie w okresie zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy.

- Proszę przemyśleć także tę sprawę. Jak co roku na święta wiele osób wyjeżdża lub planuje przyjazd. Warto zastanowić się raz jeszcze, bo tu chodzi o najważniejsze kwestie - nasze zdrowie i życie.

 


Galeria


  • Pierwszy potwierdzony przypadek zarażenia koronawirusem na Opolszczyźnie

autor: Kolemba Martyna, ilość wyświetleń: 996
data aktualizacji: 2020-03-12 12:14:30
Opolski Urząd Wojewódzki

ul. Piastowska 14
45-082 Opole
NIP: 754-11-16-953
REGON: 000514325


Oddział Paszportów

ul. Ozimska 19 II p.
45 - 056 Opole2023 Projekt i Wykonanie Kamil Dziechciński
Opolski Urząd Wojewódzki - Wszystkie Prawa Zastrzeżone