do góry
trwa ładowanie strony
Opolski Urząd Wojewódzki wczytywanie strony
Strona Archiwalna
Aktualna wersja strony dostępna jest na platformie gov.pl pod adresem: https://www.gov.pl/web/uw-opolski

Pracownicy DPS z dostępem do bezpłatnych badań na koronawirusW związku z rozprzestrzenianiem się choroby zakaźnej COVID-19 Wojewoda Opolski podjął działania zmierzające do zapewnienia pracownikom domów pomocy społecznej dostępu do bezpłatnych badań na obecność wirusa SARS-CoV-2, co powinno bezpośrednio przełożyć się na podniesienie bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców oraz personelu DPS-ów.

W pierwszej kolejności udało się zabezpieczyć testy dla pracowników, którzy zgodzili się na świadczenie pracy w systemie rotacyjnych dyżurów trwających nieprzerwanie od kilku do kilkunastu dni (tzw. system pracy koszarowy), w celu zapewnienia większej ochrony mieszkańców DPS przed zakażeniem koronawirusem.

Wprowadzona reorganizacja funkcjonowania DPS świadczy w opinii Wojewody o odpowiedzialnym podejściu oraz szacunku zarówno podmiotów prowadzących DPS, Dyrektorów tych jednostek oraz przede wszystkim pracowników do mieszkańców Domu, a także trosce o  zdrowie i życie podopiecznych.

Testy, będą również wykonywane u pracowników DPS-ów, w których nie wprowadzono dotąd rotacyjnego (koszarowego) systemu pracy - na zasadzie prewencji. Badania finansowane są ze środków budżetu Wojewody Opolskiego.


Galeria


  • Pracownicy DPS z dostępem do bezpłatnych badań na koronawirus

autor: Próchniak Mirosław, ilość wyświetleń: 1490
data aktualizacji: 2020-09-11 11:55:09
Opolski Urząd Wojewódzki

ul. Piastowska 14
45-082 Opole
NIP: 754-11-16-953
REGON: 000514325


Oddział Paszportów

ul. Ozimska 19 II p.
45 - 056 Opole2023 Projekt i Wykonanie Kamil Dziechciński
Opolski Urząd Wojewódzki - Wszystkie Prawa Zastrzeżone