Konferencja zaplanowana początkowo na 12 marca, a następnie na 2 lipca 2020 r. odbędzie się w nowym terminie. Organizatorzy planują zorganizować wydarzenie 26 listopada 2020 r.
Konferencja zostanie zorganizowana w tym terminie pod warunkiem, że ryzyko związane z pandemią COVID-19 zmniejszy się na tyle, że nie będzie stanowiło zagrożenia dla zdrowia uczestników wydarzenia. Wszystkie osoby, które zgłosiły swój udział w konferencji 12 marca, będą miały pierwszeństwo zgłoszenia na konferencję w nowym terminie.
Wszystkie aktualizacje dotyczące konferencji będą publikowane na niw.gov.pl i na oficjalnej stronie internetowej.
Celem konferencji jest ponowne wskazanie społecznego i ekonomicznego znaczenia wolontariatu w kontekście realizacji celów zrównoważonego rozwoju ONZ oraz podkreślenie, że w związku z rosnącymi wyzwaniami społecznymi, którym często nie są w stanie sprostać organy państw członkowskich Unii Europejskiej, wolontariusze mogą skutecznie wesprzeć realizację tych celów, odpowiadając na potrzeby społeczne szybciej i efektywniej niż instytucje publiczne. Dlatego w polityce nowej Komisji Europejskiej rola wolontariatu powinna zostać dostrzeżona i doceniona przez wszystkich komisarzy, a wsparcie dla wolontariuszy powinno mieć trwały charakter.
Program konferencji, który umożliwia podkreślenie znaczenia wolontariatu w realizacji celów zrównoważonego rozwoju, zostanie skoncentrowany na następujących obszarach tematycznych:
. Aktualny stan wolontariatu w Unii Europejskiej i w Polsce oraz wdrażanie w tym w kontekście konkluzji Rady z 2011 r.,
2. Wsparcie organizacji i wolontariuszy przez instytucje publiczne,
3. Wolontariat międzynarodowy,
4. Przemiany społeczne i ich wpływ na rozwój nowych form działalności wolontariackiej.
źródło: niv.gov.pl
AKTUALIZACJA: Koronawirus na Opolszczyźnie - jest kolejny przypadek
EDD: Europa zaczyna się... w Łambinowicach. Miasta i Miejsca Znaku Dziedzictwa Europejskiego
Wojewoda wspiera powodzian. Głuchołazy otrzymały środki w zaledwie dobę
MON uruchamia program dla organizacji pozarządowych. Kwota dotacji to 2,5 mln zł