do góry
trwa ładowanie strony
Opolski Urząd Wojewódzki wczytywanie strony
Strona Archiwalna
Aktualna wersja strony dostępna jest na platformie gov.pl pod adresem: https://www.gov.pl/web/uw-opolski

Rośnie liczba wykonywanych badań na obecność koronawirusa w regionieW trosce o bezpieczeństwo i szybką diagnostykę, Wojewoda Opolski Adrian Czubak już na początku wybuchu epidemii wirusa SARS COv-2 w kraju podjął natychmiastową decyzję o zakupie aparatury do badań na obecność koronawirusa. Z uwagi na aktualną sytuację epidemiczną w regionie oraz wzrost zachorowań, Wojewoda zakupił dla WSSE w Opolu dodatkowy sprzęt, dzięki któremu już od tego tygodnia zwiększona zostanie liczba wykonywanych testów.

 

Od 9 czerwca br. WSSE Opole  jest już w posiadaniu nowego, dodatkowego aparatu do wykonywania pierwszego etapu badań, co pozwoli przyspieszyć diagnostykę i zwiększyć liczbę wykonywanych testów średnio do około 140 na dobę - przy automatycznej metodzie izolacji materiału genetycznego wirusa. Diagnostyka molekularna wirusa SARS Cov-2 odbywa się dwuetapowo z wykorzystaniem 2 aparatów diagnostycznych do izolacji i identyfikacji wirusa. Metoda genetyczna  - wykrywania RNA wirusa SARS jest metodą rekomendowaną i wskazaną przez WHO, ECDC i NIZP PZH oraz uznawaną jako właściwej do wykrywania zakażeń COVID-19.

Zakup dodatkowego sprzętu jest odpowiedzią na zwiększone zapotrzebowanie na wykonywanie badań w kierunku koronawirusa SARS CoV-2 oraz nieustającymi dążeniami Wojewody Opolskiego oraz WSSE Opole do zwiększenia dostępności testów w regionie.

 

Nowy, kolejny sfinansowany z budżetu Wojewody sprzęt, ruszy jeszcze w tym tygodniu.

 

Od 13 marca WSSE w Opolu do 9 czerwca br. wykonała już 7588 badań próbek na obecność koronawirusa.


Galeria


  • Rośnie liczba wykonywanych badań na obecność koronawirusa w regionie

autor: Pierzga Radosław, ilość wyświetleń: 1967
data aktualizacji: 2020-06-10 16:45:17
Opolski Urząd Wojewódzki

ul. Piastowska 14
45-082 Opole
NIP: 754-11-16-953
REGON: 000514325


Oddział Paszportów

ul. Ozimska 19 II p.
45 - 056 Opole2023 Projekt i Wykonanie Kamil Dziechciński
Opolski Urząd Wojewódzki - Wszystkie Prawa Zastrzeżone