do góry
trwa ładowanie strony
Opolski Urząd Wojewódzki wczytywanie strony
Strona Archiwalna
Aktualna wersja strony dostępna jest na platformie gov.pl pod adresem: https://www.gov.pl/web/uw-opolski

Spotkanie dotyczące suszy rolniczejW minioną środę (3 lipca) w Izbie Rolniczej w Opolu odbyło się spotkanie, na którym omówiono m.in. szacowania szkód.

W spotkaniu oprócz przedstawicieli Izby, wzięli udział: Małgorzata Kałuża Swoboda, dyrektor Wydziału Infrastruktury i Nieruchomości Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego, która reprezentowała Wojewodę Opolskiego oraz przedstawiciel Opolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Łosiowie.

W czasie spotkania omówiono aktualną sytuację związaną z ogłoszeniem przez Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa - Państwowy Instytut Badawczy w Puławach(IUNG), ostatniego raportu tj. 5, który swoim zasięgiem objął woj. opolskie.

Dyrektor WIN OUW przekazała informacje w zakresie szacowania szkód, poinformowała iż komisje wojewody ds. szacowania szkód w gospodarstwach rolnych i działach specjalnych produkcji rolnej spowodowanych skutkami niekorzystnych zjawisk atmosferycznych, są powołane w każdej gminie województwa i są gotowe do lustracji szkód. Służby wojewody są w stałym kontakcie telefonicznym z przedstawicielami poszczególnych komisji.

Podczas spotkania zwrócono uwagę, aby producenci rolni pilnie składali wnioski o oszacowanie zakresu i wysokości szkód do swoich j.s.t.


Galeria


  • Spotkanie dotyczące suszy rolniczej
  • Spotkanie dotyczące suszy rolniczej
  • Spotkanie dotyczące suszy rolniczej

autor: Kolemba Martyna, ilość wyświetleń: 1248
data aktualizacji: 2019-07-08 14:26:01
Opolski Urząd Wojewódzki

ul. Piastowska 14
45-082 Opole
NIP: 754-11-16-953
REGON: 000514325


Oddział Paszportów

ul. Ozimska 19 II p.
45 - 056 Opole2023 Projekt i Wykonanie Kamil Dziechciński
Opolski Urząd Wojewódzki - Wszystkie Prawa Zastrzeżone