do góry
trwa ładowanie strony
Opolski Urząd Wojewódzki wczytywanie strony
Strona Archiwalna
Aktualna wersja strony dostępna jest na platformie gov.pl pod adresem: https://www.gov.pl/web/uw-opolski

Susza na Opolszczyźnie tematem spotkania informacyjnegoW miniony piątek, tj.19 lipca w Sali Lecha Kaczyńskiego Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Opolu odbyło się spotkanie z przedstawicielami gminnych komisji wojewody do spraw szacowania szkód w gospodarstwach rolnych, spowodowanych przez niekorzystne zjawiska pogodowe.

W spotkaniu oprócz przedstawicieli komisji, udział wzięli: Małgorzata Kałuża Swoboda , dyrektor Wydziału Infrastruktury i Nieruchomości OUW, która reprezentowała Wojewodę Opolskiego oraz przedstawiciele Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Opolu.

W czasie spotkania oprócz podsumowania ubiegłorocznego szacowania szkód w gospodarstwach rolnych Opolszczyzny, omówiono aktualną sytuację związaną z suszą w województwie opolskim. Tematem dyskusji były również zagadnienia szczegółowe związane ze sporządzaniem przez komisje protokołu z szacowania strat w gospodarstwach rolnych, w aspekcie uwarunkowań dotyczących kategorii gleb i rodzajów upraw, wskazanych w Obwieszczeniach  Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie wskaźników klimatycznego bilansu wodnego dla poszczególnych gatunków roślin uprawnych i gleb.


Galeria


  • Susza na Opolszczyźnie tematem spotkania informacyjnego
  • Susza na Opolszczyźnie tematem spotkania informacyjnego
  • Susza na Opolszczyźnie tematem spotkania informacyjnego

autor: Kolemba Martyna, ilość wyświetleń: 1884
data aktualizacji: 2019-07-22 15:06:09
Opolski Urząd Wojewódzki

ul. Piastowska 14
45-082 Opole
NIP: 754-11-16-953
REGON: 000514325


Oddział Paszportów

ul. Ozimska 19 II p.
45 - 056 Opole2023 Projekt i Wykonanie Kamil Dziechciński
Opolski Urząd Wojewódzki - Wszystkie Prawa Zastrzeżone