do góry
trwa ładowanie strony
Opolski Urząd Wojewódzki wczytywanie strony
Strona Archiwalna
Aktualna wersja strony dostępna jest na platformie gov.pl pod adresem: https://www.gov.pl/web/uw-opolski

Umowy na zadania dofinansowane z FDS podpisaneWojewoda opolski Adrian Czubak podpisał umowy na realizację zadań gminnych i powiatowych w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na 2020 r.

To pierwsze umowy z listy podstawowej w ramach naboru na ten rok. Przebudowanych, wybudowanych zostanie ponad 25 km dróg gminnych i powiatowych w ramach tych umów.

Przypominamy, że w tym roku - w ramach tej listy -  są kontynuowane również projekty wieloletnie, dzięki którym przebudowywanych i budowanych jest 20 km dróg. Natomiast rezygnacja jst z realizacji inwestycji i powstałe oszczędności pozwolą na wsparcie dodatkowych zadań w ramach FDS. 

30 kwietnia br. wojewoda podpisał umowy dla 25 samorządów, w tym 5 powiatów (Nyski, Oleski, Kędzierzyńsko – Kozielski, Opolski, Namysłowski) i 20 gmin Opolszczyzny (Chrząstowice, Głubczyce, Wołczyn, Prudnik, Łubniany, Kędzierzyn – Koźle, Popielów, Byczyna, Skarbimierz, Gorzów Śląski, Namysłów, Świerczów, Krapkowice, Gogolin, Dobrzeń Wielki, Reńska Wieś, Grodków, Dobrodzień, Korfantów, Pokój) na realizację 5 zadań powiatowych i 23 zadań gminnych w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.

Łącznie na budowę, przebudowę, remont dróg na Opolszczyźnie przyznane zostało na 2020 r. 57,1 mln zł.

Realizowane zadania gminne i powiatowe mają bardzo duże znaczenie dla województwa opolskiego, a ich realizacja jest szczególnie istotna z uwagi na obecną sytuację epidemiczną.

Lepsze drogi lokalne to wsparcie dla gospodarki, większe szanse na rozwój, inwestycje i nowe miejsca pracy. W czasie stanu epidemii, inwestycje drogowe przyczynią się nie tylko do poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego, ale także, poprzez tworzenie nowych i utrzymanie istniejących miejsc pracy, do rozwoju gospodarczego. Dziś FDS może pomóc w odbudowie gospodarki.

Wojewoda Adrian Czubak dziękuje samorządom za pełną gotowość do realizacji zadań i za bardzo dobrą współpracę w dobie epidemii.

Sprawne podpisanie umów o dofinansowanie,  przeprowadzenie zamówień publicznych, podpisanie umów z wykonawcami to działania priorytetowe, które pozwolą na wygenerowanie oszczędności i umożliwią realizację kolejnych zadań z listy rezerwowej.

Podpisanie umów z uwagi na obecną sytuacje epidemiczną odbyło się w innej formie niż dotychczas tzn. bez udziału przedstawicieli opolskich samorządów.

- Mam nadzieję, że spotkamy się już w innych warunkach na etapie odbiorów i oddania do użytkowania dróg. Gratuluję wszystkim beneficjentom i życzę powodzenia w realizacji inwestycji – podkreśla wojewoda.

Od początku kadencji wojewody opolskiego Adriana Czubaka, w latach 2016-2020 na drogi samorządowe w województwie opolskim zostały podpisane umowy na łączną kwotę prawie 390 mln zł.

Łącznie, z dzisiejszymi umowami, uda się wybudować/przebudować/wyremontować ponad 340 km dróg, w ramach 254 zadań gminnych i powiatowych.

Wojewoda dziękuje również Pani Małgorzacie Kałuży – Swobodzie dyrektorowi Wydziału Infrastruktury i Nieruchomości OUW oraz jej zespołowi za sprawną koordynację wszystkich działań związanych z wdrażaniem i realizacją FDS w województwie opolskim.

Podpisanie listy zmienionej na zadania dofinansowane z FDS

Ponadto miło nam poinformować, że w związku z wygenerowanymi oszczędnościami w ramach projektów wieloletnich, wojewoda opolski  podpisał dzisiaj listę zmienioną nr 1. Dzięki tym środkom będą realizowane kolejne zadania z list rezerwowych: jedno zadanie powiatowe (powiat brzeski) oraz siedem zadań gminnych (Reńska Wieś – 2 zadania, Brzeg, Praszka, Kluczbork, Wilków oraz Prószków).


Galeria


  • Umowy na zadania dofinansowane z FDS podpisane
  • Umowy na zadania dofinansowane z FDS podpisane
  • Umowy na zadania dofinansowane z FDS podpisane
  • Umowy na zadania dofinansowane z FDS podpisane

autor: Kolemba Martyna, ilość wyświetleń: 1136
data aktualizacji: 2020-04-30 14:42:45
Opolski Urząd Wojewódzki

ul. Piastowska 14
45-082 Opole
NIP: 754-11-16-953
REGON: 000514325


Oddział Paszportów

ul. Ozimska 19 II p.
45 - 056 Opole2023 Projekt i Wykonanie Kamil Dziechciński
Opolski Urząd Wojewódzki - Wszystkie Prawa Zastrzeżone