do góry
trwa ładowanie strony
Opolski Urząd Wojewódzki wczytywanie strony
Strona Archiwalna
Aktualna wersja strony dostępna jest na platformie gov.pl pod adresem: https://www.gov.pl/web/uw-opolski

Ustawa o Funduszu rozwoju przewozów autobusowych weszła w życie18 lipca 2019 r. weszła w życie Ustawa o Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej.

W Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbyło się spotkanie z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego, ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka i wiceministra Rafała Webera z przedstawicielami samorządów i urzędów wojewódzkich.

Z Funduszu rozwoju przewozów autobusowych dofinansowywane będzie przywracanie lokalnych połączeń autobusowych. Dofinansowanie ma dotyczyć linii komunikacyjnych nie funkcjonujących od co najmniej 3 miesięcy przed wejściem w życie ustawy i na które umowa o świadczenie usług dotyczących publicznego transportu zbiorowego zostanie zawarta po jej wejściu w życie. Maksymalny limit wydatków z budżetu państwa przeznaczonych na dofinasowanie Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej w 2019 r. wyniesie 300 mln zł, a w latach kolejnych – 800 mln zł.

W spotkaniu w KPRM w imieniu wojewody opolskiego udział wzięła Małgorzata Kałuża – Swoboda, dyrektor Wydziału Infrastruktury i Nieruchomości oraz Justyna Sperczyńska , kierownik Oddziału Programów Rządowych i Europejskich w Opolskim Urzędzie Wojewódzki.

Przypomnijmy, że 22 lipca 2019 roku w Opolskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się spotkanie informacyjne dla organizatorów publicznego transportu zbiorowego oraz przewoźników.

Na stronie internetowej OUW umieszczono również kafelek, pod którym będą sukcesywnie zamieszczane wszystkie niezbędne informacje w sprawie.  

 

 


Galeria


  • Ustawa o Funduszu rozwoju przewozów autobusowych weszła w życie
  • Ustawa o Funduszu rozwoju przewozów autobusowych weszła w życie
  • Ustawa o Funduszu rozwoju przewozów autobusowych weszła w życie
  • Ustawa o Funduszu rozwoju przewozów autobusowych weszła w życie

autor: Kolemba Martyna, ilość wyświetleń: 1755
data aktualizacji: 2019-07-26 11:48:56
Opolski Urząd Wojewódzki

ul. Piastowska 14
45-082 Opole
NIP: 754-11-16-953
REGON: 000514325


Oddział Paszportów

ul. Ozimska 19 II p.
45 - 056 Opole2023 Projekt i Wykonanie Kamil Dziechciński
Opolski Urząd Wojewódzki - Wszystkie Prawa Zastrzeżone