do góry
trwa ładowanie strony
Opolski Urząd Wojewódzki wczytywanie strony
Strona Archiwalna
Aktualna wersja strony dostępna jest na platformie gov.pl pod adresem: https://www.gov.pl/web/uw-opolski

Wypłyń w rejs z Niepodległą! Ruszył konkurs dla uczniów i mieszkańców OpolszczyznyOd(r)ą do wolności – to projekt Wojewody Opolskiego, który został w tym roku zgłoszony do realizacji w ramach rządowego Programu Wieloletniego „Niepodległa” na lata 2017-2022. Na wspólny rejs zapraszamy uczniów szkół podstawowych i pełnoletnich mieszkańców Opolszczyzny.

Tytuł tegorocznego projektu nawiązuje do hymnu Unii Europejskiej „Odą do radości”. – A to dlatego, że projekt nawiązuje, nie tylko do kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, ale i do 15-lecia wejścia naszego kraju do wspólnoty – informuje wojewoda opolski Adrian Czubak.

Projekt zakłada organizację czterech rejsów po Odrze, opatrzonych licznymi atrakcjami, m.in. muzyką na żywo, . Pierwszy z nich dedykowany jest uczniom opolskich szkół podstawowych. Grupa laureatów uczestników zostanie wyłoniona na podstawie konkursu plastycznego. – Od 12 sierpnia do 10 września, zapraszamy najmłodszych do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pn. „Odrą do Europy”. Czekamy na wszelkie prace plastyczne, które będą odpowiedzią na tytuł ów zabawy. Prace należy składać osobiście lub za pomocą poczty – wyjaśnia Martyna Kolemba-Gaschka, rzecznik wojewody opolskiego.

Ale to nie jedyny propozycja dla opolan. 27 września w Opolu odbędzie się rejs pod Odrze dla mieszkańców Opolszczyzny, którzy odpowiedzią na pytanie konkursowe.

A brzmi ono: „Jak wspominasz wejście Polski do UE?”. Na pytanie konkursowe należy odpowiedzieć za pomocą formularza online na stronie: zniepodlegla.opole.uw.gov.pl  ( tutaj)Na stronie tej znajdują się wszelkie, niezbędne informacje na temat projektu i obu ww.konkursów.

Mariusz Nieckarz, dyrektor Biura Wojewody, zaznacza iż jest to szósty projekt Wojewody Opolskiego w ramach „Niepodległej”, który uzyskał aprobatę Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. – Tym razem chcemy podkreślić piękno Odry i jej znaczenie, gdyż niewątpliwie stanowi ona koło zamachowe polskiej gospodarki – tłumaczy.

W rejs z licznymi atrakcjami, popłyną również wychowankowie domów dziecka oraz wybrane opolskie Rodzinne Domy Dziecka. Na pokład statku zaproszeni zostaną również przedstawiciele biznesu, nauki, duchowieństwa oraz kultury.

Każdy rejs trwać będzie do ok. trzech godzin. Realizatorem wyprawy jest Stowarzyszenie Port Jachtowy Krapkowice. Kuratorium Oświaty w Opolu jest partnerem projektu.

 

Fot. M.Chałupnik Radio Opole - zdjęcie z konferencji prasowej 13 sierpnia, promującej projekt. 


Galeria


  • Wypłyń w rejs z Niepodległą Ruszył konkurs dla uczniów i mieszkańców Opolszczyzny
  • Wypłyń w rejs z Niepodległą Ruszył konkurs dla uczniów i mieszkańców Opolszczyzny
  • Wypłyń w rejs z Niepodległą Ruszył konkurs dla uczniów i mieszkańców Opolszczyzny

autor: Kolemba Martyna, ilość wyświetleń: 1684
data aktualizacji: 2019-08-14 14:43:20
Opolski Urząd Wojewódzki

ul. Piastowska 14
45-082 Opole
NIP: 754-11-16-953
REGON: 000514325


Oddział Paszportów

ul. Ozimska 19 II p.
45 - 056 Opole2023 Projekt i Wykonanie Kamil Dziechciński
Opolski Urząd Wojewódzki - Wszystkie Prawa Zastrzeżone