do góry
trwa ładowanie strony
Opolski Urząd Wojewódzki wczytywanie strony
Strona Archiwalna
Aktualna wersja strony dostępna jest na platformie gov.pl pod adresem: https://www.gov.pl/web/uw-opolski

Zaproszenie na uroczyste Obchody 101.rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę 

Wojewoda Opolski Adrian Czubak wraz z Prezydentem Miasta Opola, 10 Brygadą Logistyczną oraz Instytutem Śląskim w Opolu, zapraszają do wspólnego świętowania 101.rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Główne uroczystości odbędą się już 11 listopada br. w Opolu, jednakże obchodom towarzyszą dodatkowe wydarzenia. 

Obchody rozpoczną się już 10 listopada od uroczystego odsłonięcia artystycznej makiety Ostrówka. Praca przedstawia Panoramę Średniowiecznego Opola. Tego samego dnia, tuż po godz.15.00 na placu przed opolskim Ratuszem odbędzie się inscenizacja pn. "Powstania Śląskie - niepokój i gniew". 

Główne uroczystości rozpoczną się 11 listopada od Mszy Świętej w Katedrze Opolskiej. Następnie - w samo południe, pod Pomnikiem Bojownikom o Polskość Śląska Opolskiego w Opolu odbędą się uroczystość, podczas której nie zabraknie m.in Apelu Pamięci, salwy honorowej oraz defilady pododdziałów. Tradycyjnie na Placu Wolności będzie można również wziąć udział w uroczystym polonezie, który poprowadzą uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej Towarzystwa Alternatywnego Kształcenia im. Ireny Sendlerowej i  Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich.

Szczegóły wydarzenia na plakacie.

 


Galeria


  • Zaproszenie na uroczyste Obchody 101rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę

autor: Kolemba Martyna, ilość wyświetleń: 1676
data aktualizacji: 2019-10-28 14:09:40
Opolski Urząd Wojewódzki

ul. Piastowska 14
45-082 Opole
NIP: 754-11-16-953
REGON: 000514325


Oddział Paszportów

ul. Ozimska 19 II p.
45 - 056 Opole2023 Projekt i Wykonanie Kamil Dziechciński
Opolski Urząd Wojewódzki - Wszystkie Prawa Zastrzeżone